Profilaktyka - Pielęgnacja - Ochrona
szczepienia kompletne i podstawowe psów, kotów, królików, fretek, świń, szczepienia przeciwko wściekliźnie psów, kotów i fretek, środki przeciwko robakom, pchłom, kleszczom, świerzbowcom, czyszczenie uszu, obcięcie pazurów, czyszczenie gruczołów okołoodbytowych, profilaktyczne badania krwi i kału, kąpiele i strzyżenie psów i kotów, porady żywieniowe, czyszczenie kamienia nazębnego, korekcja zębów, sterylizacja/kastracja psów, kotów, królików, fretek, świnek morskich, prowadzenie ciąży i przygotowanie do porodu, opieka weterynaryjna nad hodowlami psów i kotów, czipowanie, wystawianie paszportów.
Diagnostyka
Badania obrazowe i laboratoryjne wykonujemy na miejscu na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym:
-
-
-
-
-
-
-
-
- cyfrowy aparat RTG
- aparat USG Mindray
- aparat do morfologii krwi
- aparat do biochemi ciekłej krwi
- aparat do biochemi moczu
- mikroskop do badań pod imersją
-
-
-
-
-
-
-
Pozostałe badania specjalistyczne krwi i badania histopatologiczne wykonują dla Open Vet laboratoria zewnętrzne Polfra z Bielsko - Biała, VetLab z Wrocławia, Idexx z Berlina.
Leczenie zachowawcze i operacje chirurgiczne
Część badań diagnostycznych oraz leczenia odbywa się w części szpitalnej naszej przychodni, co wymaga pozostawienia pacjenta na czas wymagany do przeprowadzania wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia prawidłowej diagnozy i zastosowania właściwych metod leczenia. Wykonanie niektórych badań lub zabiegów związane jest z koniecznością odpowiedniego przygotowania pacjenta lub przeprowadzenia dłuższej obserwacji. Przygotowanie do znieczulenia ogólnego. Bezwzględnie zaleca się 12-godzinną głodówkę przed operacją oraz 4-godzinne wstrzymanie podawania płynów. Pełny żołądek stanowi obciążenie układu krążenia i może opóźniać efekty znieczulenia. Ponadto nasila wymioty bedące skutkiem ubocznym środków sedacyjnych. Może wtedy dojść do aspiracji treści pokarmowej do płuc i następowych ciężkich komplikacji. Po operacji jeszcze przez kilkanaście godzin funkcje organizmu są upośledzone. W okresie wybudzania zwierzęta wykazują nadmierną wrażliwość na światło, hałas, dotyk, temperatura ciała ulega obniżeniu. Zapewniamy zwierzęciu spokój i ciepło. Podczas wybudzania najpierw powraca świadomość następnie zwierze zaczyna kontrolować swoje ruchy- ułóż zwierze w legowisku na podłodze aby uniknąć urazów . Wywołany zabiegiem stres oraz efekty uboczne narkozy powodują skomlenie i popiskiwanie. Fakt ten nie jest spowodowany bólem. Zalecenia żywieniowe i poruszanie się są dostosowane do rodzaju przeprowadzonej operacji - poinformuje o nich lekarz prowadzący.
Usługi ekskluzywne
Wizyta lekarza w domu (lekarz wet. Marzena Mitoraj- Laszczak)
Wizyta pielęgniarki w domu (wet-pielęgniarka Katarzyna Mrzygłód)
Transport zwierząt w celach medycznych.
Rehabilitacja
Nawiąże współpracę lub zatrudnię rehabilitanta zwierząt.